Pierwsze spotkanie z cyklu Gość TRANSITu

We wtorek 20 kwietnia, zainaugurowaliśmy cykl spotkań „Gość TRANSITu”, podczas których podczas można spotkać się z ludźmi ze świata transportu, urbanistyki i logistyki, a także prosto u źródła poznać odpowiedzi na branżowe pytania.

Spotkanie rozpoczęło się prelekcją mgr inż. Grzegorza Szkutkowskiego pod tytułem „Steward na szynach – sesja Ask me anything o pracy konduktora (i nie tylko)”. Mieliśmy okazję poznać historię, jaka kryła się za ścieżką kariery obraną przez naszego gościa, a także dowiedzieć się wiele cennych informacji na temat działalności PKP Intercity czy WARSu. Nie obyło się również bez anegdotek oraz zabawnych historii z życia kolejarza. Zainteresowanie spotkaniem było tak duże, że problemem okazał się…. brak wystarczającej ilości czasu przewidzianego, aby odpowiedzieć na istną lawinę pytań, które padły od uczestników spotkania! 😀

Drugą osobą, którą mieliśmy przyjemność gościć na wtorkowym spotkaniu był Karol Pawłowski, dziennikarz Radia Kraków oraz wiceprezes Stowarzyszenia Demokracja w Praktyce, który przeprowadził dla członków naszego Koła szkolenie z funkcjonowania debat oksfordzkich. Na spotkaniu, członkowie koła mieli możliwość dowiedzieć się o podstawowych zasadach obowiązujących w trakcie debat, sposobach oceniania uczestników, a także o strategiach jakie można przybierać, aby przysłowiowo przyprzeć przeciwną drużynę do muru. Uczestnicy spotkania mieli również możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniu praktycznym rozwijającym umiejętności erystyczne i przygotowującym do szybkiego konstruowania argumentów. Zdolności te mogą się bowiem przydać już wkrótce…. Wypatrujcie kolejnych wpisów!

Serdecznie dziękujemy obu gościom za przyjęcie zaproszenia oraz wyczerpujące przybliżenie nam tematyki transportu kolejowego oraz sztuki prowadzenia sporów!